A képzés kezdési időpontja: 2024. november 22.
A képzésről
A gazdasági élet szereplői számára világszerte nagy jelentőséggel bír a folyamatos likviditás és a kiegyensúlyozott piaci jelenlét, amelyhez a gazdasági mediáció, mint a gazdasági pozíció megőrzésének eszköze kiváló lehetőséget nyújt.
A mediáció jogszabályi kereteit hazánkban az Országgyűlés 2002. évi LV. törvénye szabályozza, mely nem csupán a mediátor státuszát és az eljárás rendjét szabályozza, hanem megnyitja az utat a mindennapi életben keletkező konfliktusok polgári mediációs eljárásban való megoldása felé is.
Magyarországon először a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Mediációs és Jogi Koordinációs Osztálya biztosított gazdasági mediációt.
Kiknek ajánljuk a képzést
- olyan főiskolát/egyetemet végzettek számára, akik szeretnének az Igazságügyi Minisztérium jegyzékében hivatalosan elismert képzésről Európai Uniós jogszabályi követelményeknek megfelelő tanúsítványt szerezni
- azoknak, akik munkájuk során szeretnék alkalmazni a képzés során elsajátított magas szintű ismereteket
- mindezt nemzetközileg elismert szakemberek oktatásával szeretnék megtanulni
A képzés díja
A képzés díja: 195.000 Ft+25.000 Ft vizsgadíj (Áfa mentes)
BKIK önkéntes és leendő (most belépő) önkéntes kamarai tagjaink számára a képzés díjából 20.000 Ft kedvezményt biztosítunk.
Képzési idő
Képzés óraszáma: 70 óra
Személyes és online oktatás
Vizsga: (szóbeli vizsga személyesen a BKIK székházában)
Képzés kezdési időpontja:
2024. november 22. ( személyes oktatás a BKIK székházában)
Oktatási napok:
Az előadások pénteki napokon zajlanak, online formában és személyes jelenléttel, a BKIK székházában.
Képzés helyszíne:
Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara
1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
További információ:
A képzéssel kapcsolatban részletesebb tájékoztatást a BKIK felnőttképzési referens Kollégája nyújt az alábbi elérhetőségeken:
Érdi Beatrix
Telefon: +36-30-443-3718
erdi.beatrix@bkik.hu
Képzési program
Képzésünk hatósági képzésnek minősül, és szerepel az Igazságügyi Minisztérium hivatalos jegyzékében. Maradéktalanul teljesíti a közvetítői szakmai képzésről és továbbképzésről szóló 63/2009. (XII.17.) IRM rendelet előírásainak.
Módszertan: A képzés elméleti és gyakorlati részből áll – alkalmazásorientált és biztosítja a résztvevők számára az azonnali gyakorlás lehetőségét.
Főbb módszerek: elméleti oktatás, csoportmunka, moderációs gyakorlat, feladatok megoldása, szerepjáték.
- modul: a mediáció gyakoralta: Pszichológiai alapok; jogi alapok; kommunikáció-elméleti alapok; konfliktuselmélet; tárgyalástechnika; mediációtörténet; döntéselmélet; társadalomelméleti alapok; mediációs ülések előkészítése; mediációs fázisok
- modul: munkatechnikai ismeretek: kérdezéstechnikák; kommunikációs technikák; moderációs technikák; vizualizációs technikák; konfliktuselemzési technikák; döntési technikák; tárgyalási technikák; kdeeszkalációs technikák;; szerződés; memorandum; jegyzőkönyvkészítési eljárás; kreatívitás technika; co-mediáció; csoport-mediáció; egyéni meghallgatás (Causcus)
- modul: A mediációs praxis: erősségek kidolgozásának módszere; introspekciós képesség; marketing; akvizíció; hálózat kiépítésének módszere; mediátor praxis (felépítés, működtetése, eredményközpontúság, szervezet, stb.)
A képzésben való részvétel előfeltétele: felsőfokú végzettség.
Nyilvántartási szám B/2020/005667