2021. augusztus 27-28. között a BKIK Nemzetközi és Külgazdasági Kollégiuma Bornemisza Miklós kollégiumi alelnök vezetésével, László Sándor BKIK alelnök és Babák Péter nemzetközi szakértő részvételével képviseltette magát a 8. Törökbecsei Mezőgazdasági Kiállításon. A látogatás célja Magyarország és a Vajdasági régió közötti gazdasági kapcsolatok erősítése és bővítése, egy későbbi üzleti delegáció előkészítése, valamint a kétoldalú kereskedelemfejlesztés volt. A programokat a BKIK Törökbecsei Információs Irodának vezetője Kismarton Ottó koordinálta.
Az újonnan létrehozott iroda célja a Szerbiával kereskedni kívánó hazai kis- és középvállalkozások segítése információszolgáltatás és partnerkeresés révén.

A Mezőgazdasági Kiállításon a BKIK helyi képviselete az alábbi helyi partnerekkel tárgyalt:
- Horvát Tibor, Észak-bánát Körzet Gazdasági Kamara igazgatója
- Bata Imre, Agrotech PMD doo tulajdonosa és igazgatója (mezőgazdasági gépek forgalmazója és gyártása)
- Kurunci Zoltán, HORSCH nyugat-balkáni menedzsere (mezőgazdasági gépek forgalmazója)
- Đorđe Mišković, KITE doo igazgatója, (mezőgazdasági gépek forgalmazó és szerviz – John Deere)
- Kovačević Ljuban, Agropanonka doo, (mezőgazdasági gépek forgalmazója és gyártása)
- Marina Čupurdija, Titan Machinery doo Srbija, (mezőgazdasági gépek forgalmazója és szervizelése – CASE)
- Milan Glavaški, Domaći market doo menedzsere, (mezőgazdasági gépek forgalmazója)
- Ljubomir Todić, NS Seme, menedzsere (vetőmag gyártó és forgalmazó)
- Szilágyi László, BASF, menedzsere (vegyszerek)
- Kristina Stečešin, BAJER menedzsere (vegyszerek és vetőmagok)
A kiállítás után a BKIK Információs Iroda helyiségében turisztikai témájú előadást tartott a Bánát Régió Turizmus Irodája. A prezentációban helyet kaptak az Al-Duna nevezetességei, várai, a Széchenyi István nevéhez kapcsolódó Vaskapu is. Részben a hazai vonatkozás miatt is, a résztvevő felek egyet értettek abban, hogy a turizmust kiemelt fontosságú területként kell kezelni. Ezt erősítette meg Saša Maksimović a Tisza-parti város, Törökbecse polgármestere az egyeztető megbeszéléseken is. László Sándor, a BKIK alelnöke egyeztetett az elektromos autók jelenlétéről, szerepéről, valamint szervizeléséről. Elmondta, hogy a BKIK készen áll arra, hogy képzést nyújtson a témában a szerbiai és vajdasági vállalkozóknak és szakembereknek.
Amennyiben az Ön cége érdeklődik a szerbiai üzleti, illetve turisztikai kapcsolatok fejlesztése iránt, kérjük ezt jelezze a babak.peter@bkik.hu, illetve a bornemisza@bornemisza.eu e-mail címeken.