Ugrás a tartalomra

Nagy Elek üzenete a vállalkozóknak

2025-09-25 08:43
"Hiszünk benne, hogy a mesterséges intelligencia (MI) nem a jövő, hanem a jelen!"

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Nagy Elek levélben fordul a vállalkozókhoz a mesterséges intelligencia gazdasági jelentőségéről. Az alábbiakban teljes terjedelmében közöljük az elnök úr levelét.

 

Tisztelt Vállalkozó!

A tudás ma egyre jobban felértékelődik a vállalkozások számára. Hiszünk benne, hogy a mesterséges intelligencia (MI) nem a jövő, hanem a jelen! Már most alapjaiban alakítja át a vállalkozások működését – világszerte és Magyarországon is. A kérdés csak az: a hazai cégek időben felkészülnek, vagy lemaradnak?

Az MKIK ennek jegyében indította el a „Digitális ébresztő!” programot és az országos MI kérdőívet, amelyben az Ön véleményére is számítunk! A kb. 10 percet igénylő kitöltéssel kérjük Ön is járuljon hozzá, hogy a magyar vállalkozások ne lemaradjanak, hanem versenyelőnyt szerezzenek az MI-korszakban. A kérdőívében most lehetősége van elmondani tapasztalatait és várakozásait, véleményével nemcsak saját vállalkozása, hanem az egész hazai gazdaság jövőjét alakíthatja! Az eredmények alapján képzésekkel, rendezvényekkel és szolgáltatásokkal támogatjuk az MI gyorsabb elterjedését és a vállalkozói hatékonyság növekedését. A felmérés eredményéről természetesen tájékoztatni fogjuk.

A kérdőív kitöltésére itt van lehetőség: https://app.cooltool.com/srvkdsz8h4

Köszönjük, ha részt vesz, és azt is, ha más vállalkozókat is buzdít a kitöltésre, hiszen minden vállalkozó véleménye fontos a megújult kamarai vezetésnek.

Budapest, 2025. szeptember 24.

 

Köszönettel,

 

NAGY Elek

elnök

MKIK, BKIK