Már most is kaphatnak uniós támogatást budapesti vállalkozások munkavállalóik képzésre!
Nagy sikerű tájékoztató a GINOP PLUSZ 3.2.1 pályázatról
A BKIK székházában tartott nagy érdeklődéssel kísért személyes és online részvételű tájékoztatót a GINOP Plusz 3.2.1–21 bértámogatásos képzési pályázatról dr. Zsuffa Ákos, a Felnőttképzők Szövetségének elnöke, amelyen a résztvevők a témával kapcsolatos kérdéseiket is feltehették. 67 cég képviseltette magát a tájékoztató előadáson.
A még idén április 30-ig elérhető pályázat célja a vállalkozások munkahelyi képzéseinek támogatása, amellyel uniós finanszírozásból támogatott képzéseket valósíthatnak meg munkavállalóik fejlesztésére. A pályázati kérelem forráskimerülésig nyújtható be, a maximális támogatási összeg 150 millió forint, KKV-k esetében 75 millió forint. A pályázat, amely egyike azoknak, amelyeken nagyvállalatok is indulhatnak, Budapesten és Pest megyében is, célcsoportja a vállalatnál foglalkoztatottak, valamint a beszállítók munkavállalói.
További előnyök:
· A képzési költségeken kívül a bértámogatás is elszámolható
· Online elvégezhető képzések is támogathatóak
· Van lehetőség előleg lehívására is
· Az elbírálást követően 18 hónap áll rendelkezésre a képzések megvalósítására
Ahogyan dr. Zsuffa Ákostól megtudtuk, a támogatás összege kompetenciafejlesztésre, idegen nyelvi képzésekre, szakmai, részszakmai és egyéb szakma-specifikus ismeretek bővítésére, valamint IKT-eszközök használatát elősegítő képzésekre is felhasználható, illetve belső képzés is elszámolható.
A pályázat a meglévő munkavállalók képzésének támogatásával segít a munkaerőpiaci helyzeten. Idővel várhatóak olyan források is, amelyek átképzéssel, illetve új – kiképzett – munkavállaló felvételével is támogatják a magyarországi vállalkozásokat.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara és a Felnőttképzők Szövetsége stratégiai együttműködési megállapodást kötött, amelynek célja, hogy a budapesti vállalkozások első kézből értesüljenek a pályázati forrásokról és a legújabb felnőttképzési trendekről. Az együttműködés keretében vállalják, hogy a két szervezetet érintő kérdésekben folyamatosan véleményt cserélnek, támaszkodnak egymás szakértői bázisára. Kölcsönösen tájékoztatják egymást, a felnőttképzést érintő rendezvényeikről, valamint közös pályázatokon való részvételükkel is segítik a képzéssel kapcsolatos igények, információk összegyűjtését és továbbítását a munkaadók, munkavállalók és a felnőttképzést folytató intézmények között.