Ez a menüpont a külkereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozások számára gyűjt össze hasznos külpiaci tudnivalókat.
Vizeink minőségének helyreállítása 2030-ig pályázat
A Horizont Európa kutatási és innováció keretprogram keretében meghirdetésre kerültek az "Óceánunk és vizeink minőségének helyreállítása 2030-ig misszió" aktuális pályázatai, melyek érintik pl. a Duna vízgyűjtő területét, annak ökoszisztémáit is.
Moldáv és ukrán Interreg pályázati kiírás
Az Interreg Duna Transznacionális program közzétett egy pályázati felhívást Ukrajna és Moldova programba történő bevonására, melybe magyar partnerek is bekapcsolódhatnak. A program-titkárság munkatársai február 9-én mutatják be a pályázati lehetőséget egy angol nyelvű online esemény keretében.
Megváltozik a termékek jelölése az Egyesült Királyságban
A CE jelölést az Angliában, Walesben és Skóciában forgalmazott legtöbb termék esetében 2023. január 01-től kötelezően a UKCA (UK Conformity Assessed) jelölés váltja fel.
Brexit Kárenyhítő támogatás pályázati kiírása
Megjelent a „Magyar vállalkozások pályázati támogatása az Európai Bizottság Brexit kárenyhítő forrása (BAR) keretéből” c. felhívás.
Újra indul a Brexit Kárenyhítő Támogatás
2022. január 17-én 12 milliárd forintos keretösszeggel nyílik meg újból a Brexit Kárenyhítő Támogatás.
Interreg hírlevél
Az INTERREG 2021. november havi hírlevelének célja, hogy bemutassa az Interreg CENTRAL EUROPE 2021-2027 program első pályázati felhívását.
Támogatás kezdő és haladó exportőröknek - pályázati lehetőség
A program célja a hazai kkv-k felkészítése a külpiacokon való megjelenésre.
Magyar-Üzbég Startup és Kutatás-fejlesztési Program
A Magyar-Üzbég Startup és Kutatás-fejlesztési Program célja a hazai startup vállalatok külpiaci szerepvállalásának és hálózatosodásának folyamatos növelése, az export európai piaci koncentrációjának csökkentése, Magyarország Közép-Ázsiai régióval folytatott külkereskedelmének fokozása révén. A program keretében szeptember 30-ig igényelhetnek közös startup és K+F programra 30 millió forint támogatást hazai vállalkozások, akik vállalják, hogy egy üzbég féllel együttműködnek.
A BREXIT során kárt szenvedett vállalkozások számára biztosít vissza nem térítendő támogatást az Európai Bizottság
22 milliárd forint vissza nem térítendő támogatási forrás válik elérhetővé a Brexit Alkalmazkodási Tartalék (BAR) rendelettel Magyarország számára az Egyesült Királyság EU-s vámunióból történő, 2020. december 31-i kilépése okán fellépő negatív hatások kompenzálására, valamint a gazdasági szereplők új piaci környezethez történő alkalmazkodásának támogatására. A támogatást illetően az Európai Bizottság elvárása, hogy a BAR keretében tett intézkedések a vállalat veszteségeinek fedezésén túl a vállalat fejlesztésére is irányuljon.