A képzés kezdési időpontja: 2024. október 02.
A képzésről
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara az átalakuló és szigorodó lakástörvények miatt, valamint a piaci igényeket és végzett hallgatóink visszajelzéseit figyelembe véve Társasházkezelő szakmai képzést indít 2023 tavaszán. Napjainkban elengedhetetlen követelmény a szakemberek számára a képzés elvégzése, akik továbbra is társasházakkal kívánnak foglalkozni.
A lakók egyre biztosabban informálódnak lehetőségeikről és jogaikról, így egyre körültekintőbben hoznak döntést arról, hogy kit bízzanak meg házuk irányításával.
A piaci verseny következtében valamint a folyamatosan változó jogi környezet miatt a szakmai kompetenciák egyre bővülnek, képzésünkkel a legmodernebb és igazán naprakész információk bővítését tűztük ki célul.
Akik hajlandóak időt és pénzt áldozni egy magasfokú szakmai képzésre, nyertesként kerülhetnek ki az ingatlanpiaci versenyből, így tartós munkahelyre és átlagon felüli jövedelemre számíthatnak.
Célunk nemcsak az, hogy szakmailag a lehető legjobban felkészítsük hallgatóinkat, hanem hogy olyan vizsgázott szakemberek kerüljenek ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Társasházkezelő képzéséből, akik igazán szívvel lélekkel képviselik szakmájukat.
MI EGY TÁRSASHÁZKEZELŐ
FELADATA?
Társasházkezelőként megbízási szerződésben foglaltak szerint az üzemeltetési és karbantartási feladatok valamint a felújítási munkák irányítása és ellenőrzése tartozik a feladatkörbe.
A jelenlegi gazdasági helyzetben, valamint a kialakult energiaválság kihívásai alapján az épület fenntartására vonatkozóan ajánlatot készít munkája kezdetén. Napi munkájához hozzátartozik az adminisztrációs, szervezési és ellenőrzési munka egyaránt.
A közös tulajdonú épületrészek hasznosítási lehetőségeire is rálát, valamint költségvetést készít, döntés előkészítő és pályázati dokumentációt alkot. A szerződéskötés és egyéb jogi eljárások lebonyolítása is hozzá tartozik a mindennapjaihoz.
A KÉPZÉS ELŐADÓJA
Dr. Tóth Róbert József
jogtanácsos, ingatlanforgalmi szakjogász
Több, mint 20 éve gyakorló jogászként az ingatlanjogi szakterületen működve ügyvédként, majd jogtanácsosként tevékenykedve is a gyakorlatból ismeri az ingatlanokkal kapcsolatos jogi szabályozások kritikus részeit, buktatóit, beleértve az ezen kérdéskörökkel kapcsolatos bírósági és hatósági gyakorlatot is. Immár tizenöt évet meghaladó, számos felnőttoktatási intézménynél szerzett oktatói és ehhez kapcsolódó vizsgáztatási tapasztalata során is elsősorban a gyakorlati fókuszú problémamegközelítés, konzulensi tevékenysége során pedig a mindennapokat megkönnyítő, praktikus tanácsadás híve, akár társasházi, akár más ingatlanszakmai képzésről van szó.
Az újabb képesítő vizsgák rendszerében a legtöbb jelentős vizsgaközpont szakértői névjegyzékében szerepel, jelenleg is vizsgáztatja a társasházkezelő, az ingatlanközvetítő, valamint az ingatlanvagyon-értékelő leendő kollégákat. Eddigi pályafutása során több, mint 3000 főnyi ingatlanszakmához kötődő szakember hatósági vizsgájában töltött be vizsgabizottsági értékelői szerepkört.
A képzés díja
65.000 Ft (áfa mentes bruttó)
(Részletfizetési lehetőségeinkről érdeklődjön munkatársainknál telefonon vagy e-mailben.)
További kedvezmények:
A BKIK-nál regisztrált vállalkozások/egyéni vállalkozók a képzés díjából 5.000 Ft-os kedvezményben részesülnek.
A BKIK önkéntes tagjainak 15.000 Ft kedvezményt biztosítunk, ez vonatkozik a most belépő, új önkéntes tagokra is!
GYIK
Képzési program
Iskolai előképzettség:
Érettségi végzettség
Képzési idő:
3 hónap
A képzés kezdése:
2024. október 02.
A képzés helyszíne:
Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara
1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
Online előadások (Zoom felületen)
Beiratkozás:
Folyamatosan, ONLINE formában.
További információ:
A képzéssel kapcsolatban részletesebb tájékoztatást a BKIK felnőttképzési referens Kollégája nyújt az alábbi elérhetőségeken:
Érdi Beatrix
erdi.beatrix@bkik.hu
+36 30 443 3718
Képzésünkön a hallgatók megtanulnak:
- hasznosítási terv megalkotása,
- gazdasági elemzés,
- együttműködés műszaki szakemberekkkel,
- javaslatokat készítése a társasház hosszútávú jövőjére vonatkozóan,
- beszámoló, éves költségvetés, gazdasági elemzés készítése a társasház harmadik személyek felé történő teljesítési lehetőségeiről,
- megtakarítási javaslatok tervezése a 21. századi kihívások, új lehetőségek (megújuló energiaforrások) kapcsán,
- közgyűlést előkészítése, a közgyűlés határozatainak végrehajtása,
- felmérés készítése a társasház műszaki állapotáról, felújítások tervezése,
- munkaszerződések, megbízási szerződések és vállalkozási szerződések elkészítése,
- tűz-, baleset-, érintés-, és környezetvédelmi feladatok ellátása,
- a társasház és a tulajdonosok törvényben előírt dokumentumainak és adatainak kezelése,
- társasház vagyonának kezelése, a számviteli törvény és egyéb jogszabályok szerinti könyvelési feladatok lebonyolítása.
Oktatóink célja, hogy a hivatalos Tanúsítvány megszerzése után a résztvevők az akkreditált vizsgaközpontban sikeres Szakmai vizsgát tegyenek és államilag elismer képesítő bizonyítványt szerezzenek.
Oktatási napok:
Hétfő-Szerda délutánonként
Az előadások nagyrészt valós idejű ONLINE oktatás keretében zajlanak.
JELENTKEZZ MOST a megújult, államilag elismert Társasházkezelő szakmai képzésünkre, mely 90%-ban ONLINE végezhető!
Engedélyszám E/2021/000025