Belső-Ferencváros történetében két fontos szerepet játszó tér a Kálvin tér és a Bakáts tér. A Széna piactól (Kálvin tér) indult az Alföldre tartó régi kereskedelmi útvonal, a Schorokscharer Gasse, az Osztrák - Magyar Monarchia idején országos jelentőségű ipari tengellyé alakul (gőzmalmok, Közvágóhíd, szalámigyár, Zwack Unicum, vegyi gyárak sorával). Az utca első szakasza (a Ráday család nevét veszi fel) és a Kálvin téri templom környezetében református negyed jön létre. A Ráday utca találkozásában a Bakáts tér lesz a közigazgatás és a katolikusok vallási központja.
A tér egészét az Ybl Miklós tervezte Assisi Szent Ferenc - templom (1879) uralja. https://szentferencplebania.hu/
https://www.facebook.com/szentferencplebania
Építéséhez, díszítéséhez a kor legkiválóbb művészeit, iparosait, mestereit (Lotz Károly, Than Mór, Fesler Leo, Róth Miksa stb.) kérték fel. A műemléktemplom egyszerre tanúja a kisvárosiból nagyvárosivá, a többnyelvűből magyarrá váló Ferencvárosnak1 és a világváros rangra emelkedő fővárosnak, Budapestnek.
Napjainkban a Dunára néző Bakáts tér a teret szegélyező Ráday utcával együtt vendéglátóteraszokkal, színes művészeti- és ahogy a Ferencvárosban szokás volt – gasztronómiai, testi-lelki megújulást nyújtó kínálattal marasztalják a turistát, városlátogatót.
Találkozó: 18.45 - kor a Bakáts téren a főkapu előtt ( Budapest, Bakáts tér 2, 1092)
Időtartam: 1,5 óra
A sétát vezeti: dr. Orbán György
Regisztráció: max.40 fő
A részvétel díjmentes, azonban az orgona felújítására a templom szívesen fogad adományokat.
Ajánló: Pest-Buda
https://szentferencplebania.hu/kiadvanyok/
Forrás: Magyar Kurir