Kezdetben volt a folyó, egy szakaszán gázlóval, mely átkelést teremtett a két part között. A Duna jobb partján, e gázló táján kopár dolomitszikla magasodott a folyó fölé, oldalában barlanggal, lábánál gyógyító hévforrásokkal.
Sétánkon e természeti táj évszázados változásait követjük nyomon. Ismerkedünk a szemünk elé táruló látvánnyal a rakpartról, a városképpel, épített örökségünkkel a magaslati pontokról. Majd megcsodáljuk a Gellért-hegyi ősforrás fölé emelt gyógyfürdő és uszoda fogadócsarnokának szecessziós díszeit. A Szent Gellért téren, a Forrásháznál (Kútház) zárjuk sétánkat.
Találkozó: 13 órakor a Gellért-hegyi vízesés alján (az Erzsébet híd budai hídfőjénél, 1013 Budapest, Szent Gellért rkp. 16.)
Útvonal: Szent Gellért szobor (1904, Jankovits Gyula, Gárdos Aladár, Francsek Imre)- Szent Gellért rakpart - Gellért-hegyi kereszt (1936-1951,a pálosok fakeresztje; 2001,Pomsár András gránit burkolatú keresztje,2018.díszkivilágítás)- Szent Gellért Gyógyfürdő és Uszoda (1918, Sebestyén Artúr, Hegedűs Ármin és Sterk Izidor, fogadócsarnok,) és Szálló épületegyüttese a Szent Gellért tér- Kemenes utca - Kelenhegyi út 2.sz.alatt – Szent Gellért tér 1. Forrásház vagy Kútház ( 2003, Dévényi S., Dobány S. Zsolnay-féle pirogránit forrásszobra).
A séta időtartama: 1,5 -2 óra
A sétát vezeti: Kerepesi Mária idegenvezető
A természetjáráshoz kényelmes lábbeli ajánlott.
A túrán mindenki a saját felelősségére vesz részt.
A Tourguide készülék használata 500Ft/fő, amelyszínen a szolgáltatónak kell kifizetni.
A sétához kapcsolódva ajánljuk, tekintsék meg a Szabadság híd pesti hídfőjének északi Vámszedőházában az Összekötve- Pest-Buda hídtörténete c. kiállítást Szabadság híd és a vámszedés és a budapesti hidak történetét mutatja be. A Közlekedési Múzeum állandó kiállítása ingyenesen megtekinthető a hét minden napján 11 és 18 óra között.
Helyszín: Szabadság híd pesti hídfője, 1056 Budapest, Fővámtér