Mottónk: Figyelem, érdeklődés, hiteles képviselet
A BKIK több mint 300 000 regisztrált budapesti vállalkozása közül meghaladja az 50 ezret azok száma, akik az Ipari Tagozathoz tartoznak. Tevékenységük számos szektort érint az ipari szolgáltatásoktól a közlekedésen és szállítmányozáson át az informatikáig valamint közszolgáltatásokig.
A tagozat feladata a tagozatot alkotó szakmai osztályok munkájának koordinálása, érdekvédelme, azok harmonizálása a hatékony kamarai munka elősegítésének érdekében. Célja továbbá a tagozathoz tartozó ágazati szakmai érdekek feltárása és azok képviselete, érvényesítése, illetve tagvállalkozásai versenyképességének erősítése. Ennek érdekében a tagozat fontosnak tartja tevékenységi köréhez kapcsolódó minisztériumokkal, hatóságokkal való együttműködések kialakítását, fenntartását.
Olyan fórumokkal segítjük a vállalkozások és a Kamara közötti hatékony kommunikációt, mint a havonta megrendezésre kerülő Ipari Tagozat Fórum, vagy a szintén minden hónapban megrendezésre kerül a kerületekbe kihelyezett Ipari Tagozati "Kérdezz-felelek!" reggeli.
Kiemelten fontosnak tartjuk a jövőben vállalkozó fiatalok és fiatal vállalkozók bevonását a Kamara működésébe, ezért a Corvinus Egyetemmel kötött szoros együttműködési megállapodás keretén belül indítottuk el a Kandó Klubot, vagy az Óbudai egyetemen indított projektmenedzsment kurzus. Folyamatosan bővülő rendezvénykínálattal, illetve rendezvénysorozatokkal biztosítjuk a vállalkozóknak a naprakész információkat.
A TAGOZAT CÉLJA ÉS FELADATA:
- részvétel az aktuális kormányzati informatikai programok, stratégiák előkészítésében,
- a tervezetek véleményezésében
- az építőipar területén építőipari vállalkozások érdekképviselete
- új szakmai osztályok létrehozása
- az elektronikus szolgáltatások bővítése
- a tagozat osztályain belül azon hiányszakmák feltárása, amelyek részére pályaorientációs anyagokat készít a BKIK
- kapcsolatok építése és folyamatos egyeztetések a tagozathoz tartozó fővárosi közüzemek
- és közszolgáltató társaságokkal, mivel ezek tevékenysége a közintézmények működése, az energiaszolgáltatás, a víz és kommunális ellátás, a közlekedés, meghatározó a főváros gazdaságának egészét tekintve.