A BKIK elismerő oklevelet adományozott a duális képzésben kiemelkedő budapesti partnereinek

2025-05-14 13:22
A duális képzésben példamutató munkát végző társaságok kaptak elismerést

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 2025-ben is meghirdette a Szakképzési díj pályázatát, amelynek célja a duális képzésben példamutató munkát végző - ezáltal a szakmai utánpótlás-nevelésben jelentős szerepet vállaló - társaságok elismerése. A pályázatra a területi kamarák - kis-, közép- és nagyvállalat - kategóriában jelölhettek vállalkozásokat.

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) kisvállalkozás kategóriában Fürjesné Papp Erika egyéni vállalkozót, a Papperi Design Alkotóműhely tulajdonosát, nagyvállalat kategóriában a Praktiker Építési- és Barkácspiacok Magyarország Kft.-t jelölte. Bár jelöltjeink idén nem kerültek a díjazottak közé a BKIK fontosnak tartotta, hogy elismerését - mindkét partnere számára - oklevéllel fejezze ki.

Az okleveleket dr. Bódi Viktória, a BKIK megbízott főtitkára és Varga Zoltán, a kamara szakképzési vezetője adta át.

Hálásak vagyunk partnereink elkötelezett munkájáért!


Az alábbi rövid interjút Fürjesné Papp Erikával készítettük:

„Ha szereted a szakmádat és örömet okoz a munka, boldog ember leszel!”

Munkaként vagy alkotásként tekint a divatra?

Nekem alkotás, mindig is az életem része volt. Nagyon szeretem az textileket, szeretek alkotni és tervezni szép, divatos ruhákat.

Mennyire fontos Ön szerint a divat napjainkban?

Szerintem a divat nem fontos, de a jólöltözöttség nagyon fontos lenne. Sajnos a felnőtt társadalmat nem igazán érdekli a divat. Tőlünk nyugatra az emberek több pénzt tudnak fordítani az öltözködésre. Ezzel jobban követik a divatot is. A fiatalokon látom és érzem, hogy érdekli őket és ezért ők jobban trend követők.

Lát valamilyen tendenciát az utóbbi években a szakképzésben részt vevő fiatalok hozzáállásban?

Erre nehezen válaszolok, mert csak szeptemberben kezdtem a gyerekekkel foglalkozni. De azt tudom, hogy az év elején az első beszélgetés alkalmával, mikor megkérdeztem mi a tervük a szakmával, megijedtem a választól: "Semmi, mert csak ide vettek fel." Most pár hónap elteltével már bélelt blézert varrnak. Úgy érzem sikerült a szakmát megkedveltetni velük.

Milyen típusú fiatalok jelentkeznek, mit tanácsol nekik?

Olyan fiatalok jelentkeznek, akiket érdekel a divat, és ahol a szülők is nyitottak a divat felé. Azt tudom mondani nekik, hogy ha szereted a szakmádat és örömet okoz a munka, boldog ember leszel.