Dél-Pesten a BKIK és az önkormányzati összefognak a helyi vállalkozásokért!

2025-06-04 17:00
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara június 3-án kerületi polgármesterek részvételével szervezett vállalkozói fórumot.

A fórumon résztvevő vállalkozók közvetlenül intézhették kérdéseiket Szabados Ákos, Borbély Lénárd és Bese Ferenc kerületi polgármesterekhez.

Példaértékű döntés született arról is, hogy a XX., XXI. és XXIII. kerület polgármesterei a BKIK kerületi tagcsoportjaival közösen dolgoznak a jövőben a vállalkozások támogatásán és a gazdasági kapcsolatok erősítésén.

Szabados Ákos, XX. kerületi polgármester:

Köszönetét fejezte ki Tarjányi Jánosnak, a BKIK XX. Kerületi Tagcsoport korábbi elnökének, aki a tavalyi tisztújítást követően adta át a tagcsoport vezetését Stuhl Andrea kerületi vállalkozónak. Hangsúlyozta, hogy a vezetőváltozás új távlatokat nyithat az önkormányzat és a helyi vállalkozók közötti együttműködés további erősítése terén.

A kapcsolat alapja egy jól működő, kölcsönös bizalmon alapuló kapcsolatrendszer kialakítása. Ennek érdekében fontos, hogy az önkormányzat tisztában legyen azzal, mely területeken tud érdemi támogatást nyújtani a helyi vállalkozások számára, ezért ösztönzi a vállalkozókat arra, hogy aktívan keressék meg észrevételeikkel és javaslataikkal a hivatalt. 

Évről-évre Pesterzsébet Aranykezű Mestere díjjal ismerik el a példaértékű szakmai tevékenységet végző kerületi vállalkozásokat, melyhez évről-évre kikérik a BKIK helyi tagszervezetének véleményét.

Borbély Lénárd, XXI. kerületi polgármester:

Megköszönte a leköszönő Sepsi Zsigmond tagcsoport-elnöknek a sokéves munkáját, amit a kerületi vállalkozók érdekében végzett.

A XX., XXI. és XXIII. kerület között szoros és eredményes az összefogás, ami többek között a BKIK kerületi tagcsoporti tisztségviselőinek elkötelezett munkájának is köszönhető. A közös tervezést mi sem tükrözi jobban, mint hogy Torhosi Zsolt, a BKIK XXI. Kerületi Tagcsoport elnökségi tagja egyben az önkormányzati képviselő-testület tagja is. A megújult helyi elnökség egy új kezdet, új lendület a régi tudástárral karöltve.

Kiemelte, hogy az önkormányzat a jogszabályi keretek között minden rendelkezésére álló eszközzel igyekszik támogatni a csepeli vállalkozásokat, különösen a pályázati megfelelés terén.

Egyúttal arra kérte a vállalkozókat, hogy forduljanak bizalommal az önkormányzathoz kéréseikkel, javaslataikkal és észrevételeikkel.

Bese Ferenc, XXIII. kerületi polgármester:

Beszédét azzal kezdte, hogy a három dél-pesti kerület – Soroksár, Pesterzsébet és Csepel – együttműködése elengedhetetlen a helyi vállalkozások eredményes működéséhez.

Megemlítette, hogy a BKIK helyi tagszervezetével kifejezetten erős, jól működő kapcsolat alakult ki. Földes Sándor tagcsoport-elnökkel havi rendszerességgel egyeztetnek, értékelik a kerületi vállalkozások helyzetét, és közösen fogalmaznak meg fejlesztési irányokat.

A kerületi vállalkozások, programok népszerűsítésére nagyszerű lehetőségnek tartja a közösségi médiát, saját polgármesteri oldalán is mutat be vállalkozásokat.

A XX. kerület mintájára Soroksáron is alapítottak vállalkozói díjat, Soroksár Kiváló Mestere címmel.

Végezetül elmondta, hogy a vállalkozó akkor érzi magát fontosnak, ha ehhez hasonló rendezvényeken vehet részt, ezért külön megköszönte a BKIK Kerületi Tagcsoportok Irodájának a szervezést.

 

 

Szatmáry-Jähl Angéla, a BKIK Önkormányzati Kapcsolatok Kollégiumának elnöke arra kérte a jelen lévő polgármestereket, hogy a fizetős parkolóhelyek kialakításakor vegyék figyelembe a helyi vállalkozások szempontjait, és dolgozzanak ki számukra, valamint munkatársaik számára is kedvezményes parkolási lehetőségeket.