A BKIK évente változó profilú támogatott vagy önköltséges mesterképzésein szakmájukat magas színvonalon gyakorló szakemberek vehetnek részt.
A közelmúltban lezajlott mesterképzések és mestervizsgák sikeres teljesítése után négy szakmában, negyvenhat végzett mester - 10 ipari alpinista, 11 villanyszerelő, 5 karosszéria lakatos, és 13 járműfényező - vehette át Mesterlevelét.
A magyar nemzetgazdaság fontos stratégiai érdeke a minőségi szakképzés, felnőttképzés, és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet a fővárosi kamara is kiemelt feladatként kezel. A mestervizsga, a szakemberek fejlődési folyamatában, jelentős értékelő és minősítő szintet hivatott képviselni.
A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és egzisztenciális életpálya modell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását. Tanúsítsa a mindennapi vállalkozási gyakorlathoz szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Mindezzel együtt teremtse meg a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom alapját.
„A szakmájuk csúcsára jutott mesterek tudásuk, szakmai tapasztalatuk és munkakultúrájuk birtokában hozzájárulnak a vállalkozások eredményes vezetéséhez, a vállalati munkafolyamatok irányításához, szakmájuk, hivatásuk tovább örökítéséhez, így kulcsszerepük van a magas színvonalú szakemberképzésben, a minőségi szakember utánpótlás biztosításában.
Idén külön öröm számunkra, hogy 2024. év végén hosszú várakozás után megjelent az Ipari alpinista szakma képzési és kimeneti követelménye is, így ennek a szakmának a képviselőit, immár mestereit is körünkben köszönthetjük, akik a jövőben még magasabb szinten, példa értékűen tevékenykednek tovább hivatásukban.”– emelte ki köszöntőjében Lőrincz Gergely, a BKIK Kézműipari Tagozatának elnöke.
A Mesterleveleket a Lőrincz Gergely mellett Dr. Oláh Attila, a BKIK főtitkár-helyettese, László Sándor, a BKIK alelnöke, valamint Tóth Gábor, a karosszérialakatos mestervizsgabizottság elnöke, Szabó Attila, a Járműfényező mestervizsgabizottság elnöke, Mauks Rudolf, az Ipari alpinista mestervizsgabizottság elnöke és Bácskai Norbert Tibor, a villanyszerelő mestervizsgabizottság elnöke adták át.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara közel 30 éve végzi a mestervizsgáztatást. Ez alatt az időszak alatt több ezer mester végezte el nálunk a szakma csúcsát jelentő képzést. A hagyományos Mesterlevél átadó ünnepséget idén magasabb szintre emeltük és kézzel hímzett talárt terveztünk aranykoszorús mesterünk közreműködésével.